Tu jesteś:

Warszawa: działka naprzeciwko stadionu Legii na sprzedaż

Stołeczny ratusz chce sprzedać działkę pod biurowiec przy ul. Kawalerii w Śródmieściu. W pobliżu znajdują się dwie ambasady, stadion klubu piłkarskiego Legia oraz Łazienki królewskie.

Prezydent Warszawy przeznaczyła do sprzedaży w przetargu nieograniczonym niezabudowaną parcelę o powierzchni 2658 mkw. Cena wywoławcza to 17,4 mln zł netto.
Dla obszaru, na którym znajduje się działka (o numerze ewidencyjnym 5/3) brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Określenie sposobu i możliwości zagospodarowania nieruchomości może nastąpić wyłącznie w drodze decyzji o warunkach zabudowy. Pod koniec stycznia 2013 r. Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy wydał decyzję o warunkach zabudowy dopuszczającą budowę na sprzedawanej parceli budynku biurowego z garażem podziemnym, dojazdem i niezbędną infrastrukturą instalacyjną.
Utrudnieniem przy zagospodarowaniu tej nieruchomości może być wpisanie terenu na którym znajduje się działka do rejestru zabytków. Ponadto wszelkie roboty ziemne należy prowadzić przy udziale archeologa.  

Zanim stołeczny ratusz wyznaczy termin przetargu musi poczekać 6 tygodni na potencjalne wnioski od osób, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×