Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  Warszawa: PKP chce się porozumieć z ratuszem w sprawie działek przy Pałacu Kultury

Warszawa: PKP chce się porozumieć z ratuszem w sprawie działek przy Pałacu Kultury

Widok na sporny teren z Pałacu Kultury i Nauki

PKP stara się o zasiedzenie gruntu nad tunelem średnicowym w centrum Warszawy. Sprawa trafiła do sądu, ale PKP nie wyklucza porozumienia z miastem.

W grę wchodzi ponad półtora hektara w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Warszawie. Na razie jest tam deptak i skwery, ale plan miejscowy zakłada powstanie kilku reprezentacyjnych budynków komercyjnych. Aby do tego doszło, trzeba najpierw rozstrzygnąć do kogo należy grunt nad tunelem. Roszczenia do niego zgłasza i stołeczny ratusz i PKP. To ostatnie zapowiada, że jest gotowe do rozmów.
– W sprawie działki na pl. Defilad, przede wszystkim, musimy się dogadać z miastem. Jesteśmy w trakcie dyskusji, która w pewnych aspektach skończyła się sporami sądowymi: kto tak naprawdę dysponuje gruntem na pl. Defilad, który jest nad tunelem średnicowym i nad naszą infrastrukturą? Myślę, że dużo zależy od dobrej woli miasta i liczymy na porozumienie – wtedy będzie można uruchomić procedurę – powiedział w rozmowie z THE CITY* Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP SA. – Według mnie trzeba poszukać prywatnych inwestorów, którzy będą mieli pomysł i zasób, żeby działkę na pl. Defilad zagospodarować. To nie powinno być trudne, ponieważ nie ma tam roszczeń. A nie ma roszczeń, bo zawsze była tam kolej – dodaje Jarosław Bator. Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego Ratusza, odpowiada: – Według nas nie ma żadnych przesłanek, żeby PKP miały zasiedzieć grunt na Pl. Defilad. Zobaczymy jak ustosunkuje się do tej sprawy sąd, który ją rozpatruje. Oczywiście nie wykluczamy całkowicie możliwości polubownego porozumienia się z PKP – tłumaczy Milczarczyk.

 

*Rozmowa z Jarosławem Batorem dostępna na łamach czerwcowego wydania Magazynu THE CITY.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×