Tu jesteś:

Warszawa: Henpol dokończy wilanowski ratusz

Tak ma wyglądać wilanowski ratusz

Henpol przystąpił do realizacji kontraktu polegającego na dokończeniu prac budowlanych przy częściowo istniejących budynkach pod nazwą „Ratusz Wilanów” przy ul. Klimczaka w Wilanowie.

Zleceniodawcą jest należące do stołecznego ratusza Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Ogrodniczych (MPRO), które przejęło spółkę Ratusz Wolanów. Zakres robót obejmuje przeprowadzenie prac remontowych na istniejących już konstrukcjach dwóch budynków oraz łączącym je garażu podziemnym, a także dokończenie budowy wspomnianych obiektów. Ponadto wykonane zostaną wszelkie niezbędne instalacje, infrastruktura techniczna oraz zagospodarowanie terenu.
Powstające budynki A i B mają powierzchnię użytkową odpowiednio 2577 i 1973 mkw. Będą posiadały 4 kondygnacje naziemne i jedną podziemną, na której znajdzie się 161 miejsc parkingowych. Łączna kubatura naziemna wyniesie 25256 metrów sześciennych, a podziemna 16344 metrów sześciennych. Termin zakończenia prac wyznaczono na wrzesień 2014 r.

MPRO przejęło spółkę Ratusz Wolanów z końcem sierpnia 2013 r. wraz z inną miejską spółką – PBU Warszawa Północ, która dysponuje ponad 12 hektarową działką przy ul. Górczewskiej w Warszawie. W 2008 roku parcela była wystawiona na przetarg za 210 mln zł. Nie znalazł się jednak żaden chętny. PBU udało się natomiast sprzedać w 2010 r. ponad 7 hektarową działkę przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie za 63 mln zł. Obecnie powstaje na niej kompleks biurowy i osiedle, które stawia Echo Investment.

Ratusz Wilanów

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×