Tu jesteś:

Warszawa Gdańska: coraz bliżej wyłonienia inwestora

Inwestorzy, którzy przeszli do kolejnego etapu zmagań o dworzec nie chcą publikować swoich koncepcji zagospodarowania tego terenu. Na razie wiadomo jedynie jak Gdański nie będzie wyglądał. Na wizualizacji odrzucona przez PKP koncepcja Marvipolu.

18 listopada minął termin składania ofert wiążących na zagospodarowanie Dworca Gdańskiego w Warszawie. Żaden z zaangażowanych nie odpuścił. Wokół dworca chcą budować trzy firmy.

 Na zagospodarowanie Dworca Gdańskiego i przyległych terenów mają ochotę: Ghelamco GP 6 sp. z o.o. HQ sp. komandytowo-akcyjna; konsorcjum spółek Immobel S.A. i Immobel Poland sp. z o.o. oraz konsorcjum Ymma Holding B.V, Penta Investments sp. z o.o., Penta Investments Limited. Na razie nie wiadomo jednak kiedy poznamy zwycięzcę tych zmagań. PKP weryfikuje złożone oferty i uważa, że na tym etapie jest za wcześnie, aby wskazać konkretny termin ostatecznego wyboru inwestora.

Zwycięzca, którego wyłoni PKP, będzie miał do zagospodarowania ponad 4,7 ha terenu wokół dworca kolejowego Warszawa Gdańska. Wartość inwestycji może sięgnąć nawet miliarda złotych. Plany inwestycji zakładają, że w miejsce starego budynku dworca ma powstać nowoczesne centrum przesiadkowe z nowym dworcem i częścią komercyjną, np. handlową lub hotelową.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×