Tu jesteś:

Warimpex wyemituje obligacje zamienne i sprzedaje nieruchomości

Zarząd Warimpex podjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia procesu emisji obligacji zamiennych, spółka przymierza się także do sprzedaży nieruchomości w Czechach i Rosji.

Obligacje zamienne będą uprawniały do zamiany na lub objęcia do 9 mln. akcji na okaziciela spółki. Termin zapadalności obligacji będzie wynosił 3 lata i zostaną one wykupione, o ile wcześniej nie zostaną zamienione na akcje spółki, za 100 proc. nominalnej wartości wraz z naliczonymi i niezapłaconymi do terminu zapadalności odsetkami.

Wpływy z oferty obligacji zostaną wykorzystane do optymalizacji istniejącej struktury finansowej spółki, głównie w celu refinansowania zobowiązań krótkoterminowych, oraz dla sfinansowania nowych projektów.

W tej chwili, Warimpex prowadzi rozmowy w odniesieniu do sprzedaży kilku aktywów, w tym w negocjacje dotyczące potencjalnej sprzedaży Le Palais Hotel Prague oraz Jupiter towers - Airportcity St. Petersburg.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×