Tu jesteś:

Warimpex podsumowuje półrocze

Pierwsze półrocze 2014 upłynęło pod znakiem trzech istotnych czynników: Stabilny rozwój sytuacji w zakresie naszych aktywów, udane wyjście z segmentu luksusowych hoteli w Pradze i tym samym poprawa naszego portfolio hoteli oraz w końcu sytuacja polityczna na Ukrainie i w Rosji - czytamy w raporcie.

Działalność operacyjna w pierwszym półroczu rozwijała się stabilnie, uwzględniając liczbę pokoi podlegających całkowitej konsolidacji, pomniejszoną o 7 proc. w związku ze sprzedażą hoteli: Skonsolidowane przychody z działalności hoteli spadły w porównaniu z porównywalnym okresem o 9 proc. do 31 mln Euro – włączając wszystkie joint ventures o 4 proc. Dobre wyniki hoteli widoczne są w sprawozdaniu z działalności segmentów w szczególności na przykładzie Net Operating Profit, który wzrósł o 7 proc. Wskaźnik EBITDA spadł o 5 proc. do 7,7 mln Euro, a EBIT z 5,2 mln Euro do -1,4 mln EUR. Spadki te wynikają w głównej mierze z niższego wyniku ze sprzedaży nieruchomości i ujemnego wyniku z wyceny AIRPORTCITY St. Petersburg. Wynik z działalności finansowej nieco się poprawił w porównaniu z I półroczem 2013 i wyniósł -10,7 mln Euro, natomiast wynik finansowy okresu był ujemny i wyniósł -10,8 mln Euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×