Tu jesteś:

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie większa

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) została powiększona o osiem hektarów przeznaczonych pod inwestycje, w okolicach miejscowości Jaszkowa Dolna. Na terenach tych powstanie hala przeznaczona pod wynajem.

Jak poinformował w poniedziałek w komunikacie Invest-Park, spółka zarządzająca WSSE, teren w Jaszkowej Dolnej przeznaczony jest pod budowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz obiektów handlowych.

Według Grażyny Cal, kierownik zamiejscowego biura WSSE w Kłodzku, Invest-Park planuje budowę czterech hal pod wynajem, z których jedna powstanie na terenie w okolicach Jaszkowej Dolnej.

„Hala, przeznaczona dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw będzie miała powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych, powstanie też budynek administracyjny. Pod dzierżawę oddamy łącznie pięć modułów po 500 metrów powierzchni produkcyjnej każdy” – powiedziała Cal.

WSSE jest największą strefą ekonomiczną w Polsce. Po pozyskaniu terenów w okolicach Jaszkowej Dolnej, obejmuje niemal 2213 hektarów. Inwestorzy do zagospodarowania mają jeszcze 860 hektarów. „Zachętą dla przedsiębiorstw jest nie tylko pomoc publiczna w formie zwolnienia podatkowego, ale także dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, grunty z pełną infrastrukturą techniczną i mediami, krótkie i przejrzyste procedury ubiegania się o zezwolenia na prowadzenie działalności w specjalnej strefie, a także fachowa opieka na każdym etapie inwestycji” – wyjaśniła cytowana w komunikacie prezes Invest-Parku Barbara Kaśnikowska.

Jednym z celów Invest-Parku w 2014 r. jest powiększenie WSSE do 2415 hektarów. WSSE działa w 41 miejscowościach w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i lubuskim. Do tej pory przedsiębiorcy działający na terenie strefy zainwestowali łącznie 16 mld zł, dając zatrudnienie 36 tys. osób.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×