Tu jesteś:

W Konstancinie powstanie polskie Baden-Baden

Nowoczesna baza noclegowa, rehabilitacyjna, lecznicza oraz rekreacyjna powstaną dzięki rozbudowie i modernizacji uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Do końca 2015 r. wybudowane zostanie Konstancińskie Centrum Hydroterapii. Goście będą mogli korzystać nie tylko z nowych gabinetów zabiegowych i lekarskich, ale również z basenów, sauny, łaźni, a także restauracji, kawiarni i sal konferencyjnych. Wszystko dzięki 8,8 mln zł unijnego dofinansowania z funduszu regionalnego.

Centrum w Konstancinie, które ma szansę zostać polskim Baden-Baden, podzielone będzie na 4 strefy: mieszkalno-hotelową, wody, zdrowia i konferencyjno-restauracyjną. Konstancińskie Centrum Hydroterapii będzie oferować usługi z  zakresu rehabilitacji, fizykoterapii, terapii naturalnych (medycyna naturalna), profilaktyki zdrowia oraz SPA&Wellness, w tym tzw. MedSpa(połączenie kosmetyki i medycyny). Goście będą mieć do dyspozycji basen z podwodnymi prądami, biczami wodnymi, kaskadą i brodzikiem, jacuzzi solankowe wraz z zapleczem podzielonym na strefę żeńską i męską, saunę fińską, łaźnie parowe z zapleczem do wychładzania oraz salę gimnastyczną z funkcją siłowni i zapleczem fizykoterapeutycznym. Będzie również kawiarnia oraz restauracja ekologiczna wraz z zapleczem dostosowanym do przygotowywania posiłków z produktów organicznych. Wykorzystane zostaną walory naturalne obszaru, na którym zlokalizowana będzie inwestycja – naturalne surowce oraz właściwości lecznicze klimatu.
Kompleks uzdrowiskowy będzie składał się z dwóch połączonych budynków: 3-kondygnacyjnego Sanatorium Przy Źródle, które przejdzie generalny remont, oraz bezpośrednio przyległego, nowego 2-kondygnacyjnego obiektu. Baza noclegowa zostanie w całości zmodernizowana.

8,8 mln zł unijnego dofinansowania pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Umowa inwestycyjna została już podpisana przez  wicemarszałka Krzysztofa Grzegorza Strzałkowskiego, członka zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesława Raboszuka oraz Krzysztofa Głogowskiego, prezesa zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×