Tu jesteś:

Volkswagen buduje nową fabrykę w Polsce

Volkswagen Crafter będzie produkowany w Polsce od 2016 r. W tym celu we Wrześni powstanie nowy zakład. Zatrudnienie znajdzie w nim co najmniej 2300 nowych pracowników.

Nowy zakład we Wrześni stanie się obok VW Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen w Polsce. Od 10 lat produkowany jest tam miejski samochód dostawczy VW Caddy. - Decyzja o produkcji Craftera w Polsce oznacza, iż wytyczamy nowy kierunek w strategicznym rozwoju lekkich samochodów użytkowych Marki Volkswagen - powiedział Dr Leif Östling, członek zarządu Volkswagen SA, odpowiedzialny za obszar samochodów użytkowych. - Crafter nadaje się doskonale na wszystkie rynki zbytu całego świata wykazujące tendencje wzrostowe i sprawi jednocześnie, że marka Volkswagen Samochody Użytkowe dokona dalszego ważnego kroku na drodze do stania się globalnym producentem - dodał Östling.

Przyszły teren zakładu obejmuje 220 ha, a w jego skład wchodzić będą dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu. Początek budowy planowany jest pod koniec bieżącego roku. Produkcja rozpocząć ma się w czwartym kwartale 2016 r.

- Zakład we Wrześni będzie pod każdym względem korzystał z bliskiej lokalizacji VW Poznań – i to zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, przede wszystkim zaś doświadczenia. Fakt ten spowoduje dalsze zwiększenie zatrudnienia w regionie. Ponadto poszerzymy naszą bazę produktową w Polsce bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w zakresie produkcji lekkich samochodów użytkowych w Volkswagen Poznań. Niezależnie czy Caddy, Transporter T5, czy w przyszłości Crafter z Wrześni – samochody użytkowe „wyprodukowane przez Volkswagen w Polsce” to historia sukcesu, którą będziemy kontynuować wraz z dzisiejszą decyzją o budowie naszego nowego Zakładu - powiedział Jens Ocksen, członek zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. Produkcji i Logistyki

Volkswagen Poznań utworzony został w 1993 r. jak spółka joint venture pomiędzy koncernem Volkswagen SA a poznańską fabryką „Tarpan”. W 1996 r. Volkswagen Poznań został w 100 proc. przejęty przez koncern Volkswagen SA, a rok później włączony w struktury marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Całkowita powierzchnia zakładu to 739 tys. mkw. W ubiegłym roku wyprodukowano tu prawie 171 tys. samochodów użytkowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×