Tu jesteś:

Vistula blisko umorzenia długu?

Być może już w tym tygodniu spółka rozpocznie emisję obligacji i akcji wartych odpowiednio 140 i 32 mln zł. Dzięki temu jej rozwój może przyspieszyć – informuje Parkiet.

Odzieżowo-jubilerska grupa szykuje się do emisji obligacji serii D o wartości do 140 mln zł i akcji serii M o wartości do 32 mln zł. Pozyskane środki firma przeznaczy na zapłatę Niestandaryzowanemu Sekurytyzacyjnemu FIZ do 14 sierpnia prawie 115 mln zł. W zamian fundusz wykupi wierzytelności Vistuli warte 155 mln zł – podaje Parkiet.

– Prace nad uplasowaniem obligacji i akcji trwają. Myślę, że w tym tygodniu uda nam się rozpocząć emisje. Zgodnie z umową mamy czas do 14 sierpnia i robimy wszystko, aby się udało. Wierzę, że tak się stanie i nie przewiduję komplikacji. Emisje są skierowane do krajowych inwestorów instytucjonalnych (TFI i OFE) i zwykle taki proces jest krótki – mówi Grzegorz Pilch, prezes Vistuli.

– Umorzenie wierzytelności da nowe życie spółce i szansę na osiąganie stabilnych zysków netto. Oczywiście ważna też będzie sytuacja walutowa, bo osłabienie złotego (poprzez czynsze i import towarów) nam szkodzi. Jednak patrzymy w przyszłość z optymizmem – dodaje.

Źródło: Parkiet

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×