Tu jesteś:

Victoria Dom S.A. debiutuje na Catalyst

Do giełdowego obrotu na rynku Catalyst zostały wprowadzone obligacje korporacyjne spółki Victoria Dom S.A. o wartości 18.050.000 zł. Pieniądze pozyskane z emisji papierów dłużnych zostaną wykorzystane na realizację projektów deweloperskich.

Warszawski deweloper Victoria Dom S.A. debiutuje na rynku Catalyst. Obligacje wprowadzone do giełdowego obrotu zostały wyemitowane na początku lutego br. Emisja dotyczyła 18.050 trzyletnich niezabezpieczonych obligacji serii B o nominale 1.000 zł każda. Łączna wartości wyemitowanych papierów dłużnych wyniosła 18,05 mln zł. Dniem wykupu tych papierów jest 4 luty 2017 r. Odsetki od obligacji będą wypłacane w okresach półrocznych. Wysokość oprocentowania papierów ustalono na poziomie WIBOR 6M plus marża w wysokości 5,9 proc.

– Ustalony 3-letni okres zapadalności obligacji wynika z 3-letniego cyklu inwestycyjnego obejmującego zakup działki, przygotowanie projektu, uzyskanie pozwolenia, budowę nieruchomości i w trakcie budowy sprzedaż oraz przekazanie Klientom gotowej inwestycji. – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.
Organizatorem emisji obligacji Victoria Dom S.A. i doradcą Spółki w tym zakresie był
NWAI Dom Maklerski.

Emisja obligacji serii B była drugą w historii Spółki sprzedażą papierów dłużnych. Tylko te walory trafiły teraz do obrotu na rynku Catalyst. Poprzednim razem Victoria Dom
z przeprowadzonej w połowie 2012 r. sprzedaży obligacji serii A pozyskała 5 mln zł. Aktualne łączne zadłużenie warszawskiego dewelopera z tytułu emisji papierów dłużnych wynosi 23 mln zł.

– Środki z obu emisji przeznaczone zostały na zasilenie kapitału obrotowego z przeznaczeniem na zakup gruntów pod realizację inwestycji wielorodzinnych oraz jednorodzinnych. Uzyskane dofinansowanie umożliwi nam znaczne przyspieszenie tempa rozwoju działalności – podkreślił Waldemar Wasiluk.

Victoria Dom S.A. uruchomiła w tym roku trzy nowe projekty deweloperskie na terenie Warszawy. Pierwszy z nich, dotyczący sprzedaży 111 mieszkań w nowej inwestycji Ogrody Targówek, został wprowadzony do oferty w marcu br. W maju oferta została poszerzona o 38 domów jednorodzinnych w ramach inwestycji Park Dworski II na Białołęce, a w czerwcu rozpoczęto sprzedaż 147 mieszkań w projekcie Viva Garden również na Białołęce. W drugiej połowie roku oferta może jeszcze zostać poszerzona o kolejne projekty. W tym roku spółka planuje przekazać klientom do użytkowania ponad 200 mieszkań i około 50 domów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×