Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  Vantage Development ma pozwolenie na budowę biurowca Zita w kompleksie Promenady Wrocławskie

Vantage Development ma pozwolenie na budowę biurowca Zita w kompleksie Promenady Wrocławskie

Wizualizacja biurowca Zia w kompleksie Promenady Wrocławskie

Vantage Development ma prawomocne pozwolenie na budowę biurowca Zita, który powstanie w kompleksie Promenady Wrocławskie. Start budowy pierwszego etapu projektu - obejmującego 5,6 tys. mkw. - planowany jest w trzecim kwartale. Budżet całego projektu to nieco ponad 100 mln zł.

Projekt Promenady Zita podzielony został na trzy etapy, obejmujące odpowiednio 5,6 tys. mkw., 6,3 tys. mkw. oraz 10,2 tys. mkw. powierzchni użytkowej. – Rozpoczęcie pierwszego etapu Promenad Zita zaplanowaliśmy na trzeci kwartał br., a start kolejnych dwóch nie później, niż w odstępach rocznych. Zakładamy, że budowa każdego etapu potrwa około 18 miesięcy, więc przy założonym harmonogramie całość inwestycji powinna zostać ukończona do końca 2016 r. Oczywiście w miarę zainteresowania potencjalnych najemców możliwe będzie przyspieszenie realizacji kolejnych dwóch etapów – mówi Dariusz Pawlukowicz, dyrektor ekonomiczno-administracyjny i członek zarządu Vantage Development S.A. Budżet projektu szacuje się na nieco ponad 100 mln zł. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych oraz kredytu inwestycyjnego.

Promenady Zita to kolejna inwestycja biurowa Vantage Development, realizowana w ramach wielofunkcyjnego kompleksu Promenady Wrocławskie. Wcześniej ukończono projekt Promenady Epsilon, który w ciągu kilku miesięcy został wynajęty w 96 proc. Vantage Development, wraz z firmami doradczymi, rozpoczął już proces komercjalizacji projektu Promenady Zita. Oferta analizowana jest obecnie m.in. przez duży podmiot z branży finansowej oraz dwóch potencjalnych najemców z branży BPO.

Otrzymanie prawomocnego pozwolenia na budowę Promenad Zita zbiegło się w czasie z ukończeniem i otrzymaniem pozwolenia na użytkowanie innego projektu biurowego z portfolio Vantage Development – Delty 44.

Vantage Development ma pozwolenie na budowę biurowca Zita w kompleksie Promenady Wrocławskie

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×