Tu jesteś:

Vantage Development ma nową inwestycję i kredyt

Promenady Wrocławskie

Vantage Development zrealizuje inwestycję w ramach projektu Wuwa2 – nowo powstającego osiedla na wrocławskich Nowych Żernikach. Spółka dostała tez kredyt na II etap Promenad Wrocławskich.

W wyniku ogłoszonego przetargu, Vantage Development, kupi działkę na wrocławskich Nowych Żernikach o powierzchni 2680 mkw., na której staną budynki mieszkalne, wraz z towarzyszącą im zabudową rekreacyjną, oraz lokale usługowe. Według wstępnych ustaleń budowa ma rozpocząć się w 2014 r.
– Osiedle na Nowych Żernikach to zdecydowanie więcej niż architektura i kwartały zabudowy terenu. To przede wszystkim niezwykle istotna funkcja społeczna, gdyż WUWA2 ma być nie tylko inwestycją mieszkaniową, ale także kulturalną, oświatową oraz rekreacyjną – mówi Roman M. Meysner, dyrektor operacyjny i członek zarządu Vantage Development.

Nowe Żerniki – WUWA 2 to obszar 40 hektarów zlokalizowany na Nowych Żernikach, nieopodal wrocławskiego Stadionu Miejskiego. W projektowanie zaangażowanych jest ponad 40 architektów, którzy rozpoczęli prace pod koniec 2011 r. Pierwsze działki miasto wystawiło na sprzedaż w maju tego roku. WUWA 2 nawiązuje do wrocławskiego osiedla WUWA, które powstało w 1929 r. i jest uznawane za perełkę architektury modernistycznej.

Vantage Development poinformowało też o otrzymaniu przez swoją spółkę zależną trzech kredytów od Alior Banku na częściowe  finansowanie i refinansowanie nakładów związanych z budową II etapu osiedla Promenady Wrocławskie. W sumie nak pożyczył deweloperowi ponad 85,8 mln zł.
W ramach tej fazy inwestycji przy ul. Zakładowej i A. Słonimskiego we Wrocławiu powstanie prawie 430 mieszkań oraz z część handlowo-usługowa o łącznej powierzchni ponad 22 tys. mkw.

Promenady Wrocławskie to wielofunkcyjny projekt, obejmujący 15 hektarowy obszar wzdłuż głównej odnogi Odry. Koncepcję architektoniczną opracowała międzynarodowa pracownia architektoniczno – urbanistyczna INVI pod kierownictwem Guy’a Perry’ego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×