Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  Upadłość Mix Electronics bez istotnego wpływu na wyniki największych dystrybutorów IT

Upadłość Mix Electronics bez istotnego wpływu na wyniki największych dystrybutorów IT

Upadłość układowa sieci sklepów Mix Electronics, o której informowaliśmy niedawno, nie będzie miała istotnego wpływu na wyniki największych dystrybutorów IT. Action i ABC Data wprawdzie miały należności od tej spółki, ale ich zdecydowana większość była ubezpieczona. AB nie miało natomiast należności od Mix Electronics.

– Mix Electronics był naszym klientem. Na moment ogłoszenia upadłości nasze należności nie były jednak duże, a poza tym 90 proc. należności było ubezpieczonych. Te pozostałe 10 proc. to były nieduże kwoty bez istotnego wpływu na nasze wyniki. Myślę, że odpis na te 10 proc. może pojawić się w wynikach za trzeci kwartał, ale jak wspomniałam będzie on nieistotny dla wyników – powiedziała PAP Ilona Weiss wiceprezes ABC Data ds. operacyjnych i finansowych.

W podobnej sytuacji jest Action.

– To był nasz klient. Zdecydowana większość należności był jednak ubezpieczona. Ta część, która nie była ubezpieczona to bardzo mała kwota i nie będzie miała wpływu na nasze wyniki – powiedział dyrektor ds. finansowych Action Andrzej Biały.

Z kolei AB twierdzi, że nie miało należności od upadłej spółki.

– Nie mieliśmy żadnych należności od Mix Electronics i sytuacja ta nie będzie miała żadnego wpływu na wyniki – powiedział PAP Grzegorz Ochędzan, członek zarządu AB ds. finansowych.

Mix Electronics to sieć salonów: RTV, AGD, nowych technologii i GSM oraz hurtowni. W październiku Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił upadłość spółki z możliwością zawarcia układu. Spółka istnieje od 1991 r. Posiada ponad 200 salonów w Polsce.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×