Tu jesteś:

Upada rumuńska spółka Polimexu-Mostostalu

Kierownictwo spółki Coifer, w porozumieniu z zarządem Polimexu-Mostostalu, podjęło decyzję w sprawie wszczęcia  procedury upadłości z możliwością reorganizacji.

W informacji przesłanej przez Polimex-Mostostal czytamy, że z związku ze spowolnieniem gospodarczym, którego skutki odczuwane są także na rumuńskim rynku budowlano-montażowym i spowodowanym tym brakiem dostatecznej liczby rentownych zleceń, Coifer – spółka należąca w całości do Polimexu-Mostostalu - znalazła się w poważnych kłopotach finansowych. Podejmowane działania zmierzające do skutecznej restrukturyzacji i wzmocnienia finansowego spółki nie przyniosły spodziewanych rezultatów. Po dokonanych analizach stanu obecnego oraz perspektyw przyszłego funkcjonowania spółki, jej kierownictwo, w porozumieniu z zarządem Polimexu-Mostostalu, zmuszone zostało do podjęcia decyzji w sprawie wszczęcia  procedury upadłości z możliwością reorganizacji spółki Coifer.

– Decyzja ta w perspektywie średnio i długoterminowej ograniczy koszty funkcjonowania Grupy na rynku rumuńskim. W obliczu szczególnie złej sytuacji finansowej Coifera oraz braku realnych perspektyw na pozyskanie nowych rentownych kontraktów, nie ma uzasadnienia dla kontynuowania działalności tej spółki. Jej likwidacja nie wpłynie zasadniczo na rachunek wyników Polimexu-Mostostalu. Wartość Coifera została spisana do zera w księgach Polimexu-Mostostalu na koniec 2012 r. Natomiast potencjalne koszty likwidacji związane z poręczeniami i pożyczkami udzielonymi spółce przez Polimex-Mostostal, uwzględniono w postaci stosownych rezerw w sprawozdaniu finansowym Polimexu-Mostostalu za 2012 rok – tłumaczy Dariusz Krawczyk p.o. prezesa Polimexu-Mostostalu SA.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×