Tu jesteś:

Unibep ma umowę na kompleks biurowo-apartamentowy w Rosji

Jan Mikołuszko, prezes Unibep

Unibep podpisał umowę na wybudowanie w rosyjskim mieście Tiumeń kompleksu biurowo-apartamentowego o łącznej powierzchni użytkowej około 34 tys. mkw. za ponad 140 mln zł netto.

- Budownictwo eksportowe zawsze stanowiło istotny element biznesowy w Grupie Unibep. Kolejne podpisywane kontrakty, w tym ten w Tiumeniu, to kontynuacja długich prac nad ofertowaniem i ciężkich negocjacji. Przez lata budowana pozycja przynosi efekty. Zagraniczni inwestorzy traktują nas jako solidnych partnerów i darzą dużym zaufaniem - a to jest bardzo ważny element na tych rynkach - powiedział Jan Mikołuszko, prezes Unibep.

Prezes podkreślił, że po raz pierwszy Unibep wchodzi z realizacją prestiżowej inwestycji na Syberię. -Inwestor oczekuje od nas wyższej jakości wykonawstwa i współpracy technicznej niż obecnie realizowane przez niego na tym rynku. Ma klientów, którzy oczekują wysokich europejskich standardów, których dotychczasowi wykonawcy nie potrafili zapewnić - powiedział Mikołuszko. 

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na IV kwartał 2015r., podano również. 

Spółka przypomina, że kwiecień okazał się być miesiącem bardzo owocnym w wydarzenia na rynkach zagranicznych. Początek wydarzeniom dało uroczyste otwarcie czterogwiazdkowego hotelu Victoria w Mińsku na Białorusi, którego Unibep był generalnym wykonawcą w niespotykanej do tej pory formule „zaprojektuj, wybuduj i wyposaż" (kontrakt wart był około 40 mln euro). Jeszcze przed zakończeniem uroczystości, w otwartym właśnie hotelu, spółka podpisała kolejną umowę na Białorusi, tym razem na budowę centrum wypoczynkowo – leczniczego w miejscowości Gorodiszcze niedaleko Mińska (kontrakt o wartości 8 mln euro). W połowie kwietnia przedstawiciele spółki zakontraktowali budowę następnego obiektu, na realizację drugiego już domu seniora w Niemczech w Dolnej Saksonii (wartość niemieckiej umowy to 8 mln euro).

Ostatnie dni kwietnia to także największy od roku kontrakt na wybudowanie osiedla mieszkaniowego w Norwegii. Spółka zawarła umowę z jednym z czołowych norweskich deweloperów - HeimdalBolig. Kontrakt o wartości 32 mln zł zostanie zrealizowany w technologii budownictwa szkieletu drewnianego. Ta technologia pozwala na realizację inwestycji z prefabrykowanych w Bielsku Podlaskim elementów - drewnianych modułów. Budynek, w którym znajdzie się 45 mieszkań wykończonych "pod klucz" powstanie w niespełna pół roku.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 920,55 mln zł w 2013 r.

Źródło: ISBNews

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×