Tu jesteś:

Udane pierwsze półrocze dla Inpro

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej Inpro wzrosły licząc rok do roku o 73 proc. do 82,5 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży był wyższy o 51 prod. i osiągnął poziom 18,6 mln zł. Natomiast zysk netto wyniósł 7,5 mln zł i wzrósł o 142 proc. w stosunku do wyniku zrealizowanego w I półroczu 2012 roku.

Znaczna poprawa wyników to przede wszystkim konsekwencja dużej ilości zakończonych projektów w I półroczu 2013 r. Grupa Inpro ukończyła kilka inwestycji: City Park budynek B, budynki I i J na osiedlu Jabłoniowa, domy jednorodzinne na osiedlu Wróbla Staw oraz budynek nr 9 na osiedlu Leszczynowe.

Dobre wyniki w I półroczu 2013 roku spółka odnotowała również na poziomie jednostkowym. Spółka osiągnęła wzrostu przychodu ze sprzedaży o 113 proc., generując 93,7 mln zł w stosunku do 43,9 mln zł w I półroczu 2012 roku. Inpro SA wypracowała 17,8 mln zł zysku brutto ze sprzedaży, czyli dwa razy więcej niż w I półroczu roku ubiegłego, kiedy to uzyskała 8,9 mln zł. Zysk netto wzrósł o 169 proc., z 3,8 mln zł w I półroczu 2012 roku do 10,2 mln zł w I półroczu br.

– Pierwsze sześć miesięcy oceniamy bardzo dobrze, a biorąc pod uwagę aktualna ofertę oraz plany sprzedażowe, oczekujemy, że kolejne miesiące będą również korzystne.– mówi Piotr Stefaniak, prezes Zarządu Inpro SA.

W I półroczu br. Inpro przekazało łącznie 235 lokali mieszkalnych, czyli o 106 proc. więcej niż w I półroczu 2012 roku, kiedy to spółka wydała 114 mieszkań.

Znaczna część obrotów Spółek Inpro, Domesta i Hotel Mikołajki przypadać będzie na drugą połowę roku 2013, kiedy to, przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty: budynek nr 10 na osiedlu Leszczynowym, Chmielna Park budynek A, City Park budynki C i D oraz apartamenty w Hotelu Mikołajki.

W następnych kwartałach 2013 roku grupa planuje wprowadzić do sprzedaży kolejne inwestycje, są to między innymi Kwartał Uniwersytecki (215 lokali), City Park budynek E i F (173 lokale) oraz  pierwsze 4 budynki z II etapu projektu Wróbla Staw Mieszkania. Domesta planuje wprowadzić do oferty budynek nr 13 na osiedlu Leszczynowym

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×