Tu jesteś:

UOKiK: jest wniosek w sprawie przejęcia Polskich Kolei Linowych

Spółka Altura, miasto Zakopane oraz gminy Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Poronin złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na dokonanie koncentracji w wyniku utworzenia spółki Polskie Koleje Górskie.  Równolegle złożony został wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Polskimi Kolejami Linowymi – podał UOKiK.

Koncentracja ma polegać na utworzeniu przez spółkę Altura, miasto Zakopane, gminy Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Poronin wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Polskie Koleje Górskie S.A. z siedzibą w Zakopanem oraz przejęciu przez nie kontroli nad Polskie Koleje Linowe S.A. – poinformował UOKiK. Spółka Polskie Koleje Linowe zarządza infrastrukturą turystyczną w Zakopanem, Krynicy, Zawoi, Międzybrodziu Żywieckim oraz Szczawnicy. W 2011 r. PKL S.A. osiągnęły ponad  9 mln zł zysku netto oraz  51,4 mln zł przychodów. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×