Tu jesteś:

Trzy strategie ProjPrzemu

Strategia ProjPrzemu obejmuje cele krótko, średnio i długoterminowe do 2022 r. Zakłada w nich m.in. ekspansję geograficzną o nowe kraje Europy- oraz Rosję. 

Portfel produktów ProjPrzemu obejmuje systemy przeładunkowe, automatyczne systemy parkingowe, maszyny przemysłowe oraz budownictwo przemysłowe (magazynowe). W III kwartale 2017 r. spółka osiągnęła znaczący (58 proc.) wzrost przychodów rok do roku -do poziomu 138,4 mln zł. Zysk EBIDTA wzrósł  prawie dwukrotnie, eksport niemal  o jedną trzecią (29 proc. rok do roku). 

Dobre wyniki przekładały się na wszystkie segmenty, w których działa firma. Najbardziej perspektywiczny z nich- systemy przeładunkowe -powiększył się o 15 proc. rok do roku. Rekordowe, ponad 9-krotne wzrosty miało budownictwo przemysłowe, eksport  zwiększył się o 29 proc. rok do roku. MAKRUM (konstrukcje stalowe- maszyny) zyskało 162 proc. w tym okresie. Obecnie, po sprzedaży nierentownego zakładu w Sępólnie Krajeńskim spółce (Eggersmann Polska ), ProjPrzem prowadzi produkcję w dwóch zakładach - Koronowie i Bydgoszczy. W planach jest przeniesienie całej produkcji  zakładu MAKRUM do Koronowa, gdzie spółka dysponuje 10-ha działką. 

Strategia firmy obejmuje cele krótkoterminowe (2018), średnio - (2020 r.) i długoterminowe (2022 r.). Zakłada w nich m.in. ekspansję geograficzną o nowe kraje Europy -  jak Francja, Ukraina, Turcja, potem Hiszpania, Włochy, Bałkany oraz Rosję i budowę lokalnych sieci montażowo-serwisowych na nowych rynkach.

Zgodnie z prognozą Prologis Research przeniesienie handlu detalicznego z tradycyjnych sklepów do sieci potroi zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Z kolei wzrost powierzchni magazynów oznacza proporcjonalny wzrost zapotrzebowania na systemy przeładunkowe. 

Już obecnie 20 proc. nowo wynajmowanej powierzchni wynika z rozwoju e-commerce (pięć lat temu wskaźnik ten wynosił tylko 5proc.) W Polsce jednak, e-commerce nadal znajduje się w początkowej fazie rozwoju.

ProjPrzem planuje także rozbudowę własnej wielokanałowej sieci dystrybucji  automatycznych systemów parkingowych (z 1,5 mln zł obecnie do 48 mln zł w 2022 roku). 

To perspektywiczny segment na szybko się rozwijającym rynku - system daje spore oszczędności deweloperom, zwłaszcza że w miastach jest coraz mniej miejsca i gruntów możliwych do zabudowy, zabezpiecza też przed kradzieżą. 

W budownictwie przemysłowym ProjPrzem chce skupić się na stosunkowo niewielkich (do wartości ok. 30 mln zł) projektach, a także lokować własne produkty w centrach logistycznych, halach fabrycznych czy sklepach. 

Źródło: Projprzem

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×