Tu jesteś:

Trzy nowe zezwolenia na działalność w kamiennogórskiej SSEMP

Thom-Polska, CM3-Polska i Elettroplast Polska otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Nowe inwestycje będą warte w sumie blisko 21 mln zł.

Jak poinformowała prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości Iwona Krawczyk, nowe inwestycje będą realizowane w Nowogrodźcu, Lubaniu i Janowicach Wielkich.

Thom-Polska zlokalizuje swój zakład na ponad 2-hektarowej działce w Radomierzu, w podstrefie Janowice Wielkie. Przedsiębiorstwo wybuduje tam biura, piaskownię, szlifiernie, magazyny, drogę, parkingi i basen przeciwpożarowy. Inwestycja będzie kosztować około 12 mln zł i zakończy się w 2017 roku. Firma specjalizuje się w precyzyjnej obróbce części metalowych: szlifowaniu, oczyszczaniu z pozostałości odlewniczych, spawaniu i prostowaniu odlewów.

Kolejne zezwolenie trafiło do CM3-Polska. Spółka na 3-hektarowym terenie, w sąsiedztwie już funkcjonującego zakładu, wybuduje nową halę produkcyjno-magazynową i wyposaży ją w nowoczesne maszyny i urządzenia. CM3 - Polska prowadzi działalność w sektorze motoryzacyjnym. Produkuje pojemniki do przechowywania i transportu części i elementów wykorzystywanych w dalszej produkcji.

Trzecie zezwolenie otrzymała spółka Elettroplast Polska. W podstrefie Lubań do 2017 roku zagospodaruje hektarową działkę. Spółka zajmuje się budową urządzeń do obróbki chemicznej.

W 2013 roku SSEMP S.A. w Kamiennej Górze wydała łącznie dziesięć zezwoleń na działalność. Sześć firm, które je otrzymały, reprezentuje kapitał niemiecki, dwie włoski i dwie polski. Deklarowane nakłady inwestycyjne to blisko 482,5 mln zł. Dzięki temu powstanie ponad 250 nowych miejsc pracy.

"Miniony rok był bardzo efektywny. Spodziewamy się, że w styczniu zostanie podpisane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej o włączeniu do niej nowych gruntów. W znaczący sposób wpłynie to na atrakcyjność i skuteczność lokowania tu nowych inwestycji" - dodała Krawczyk.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×