Tu jesteś:

Trzy firmy zainwestują 18,45 mln zł w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

Neofac Polska, P.P.H.U Menpol i I.M.C. Engineering Poland otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSSE). Przedsiębiorcy zainwestują łącznie co najmniej 18,45 mln zł w Gorzowie Wielkopolskim i Słubicach, podała strefa.

Firma z kapitałem szwedzkim Neofac Polska sp. z o.o. planuje budowę zakładu przeznaczonego m.in. do produkcji kotew metalowych do prefabrykowanych elementów betonowych i konstrukcji stalowych; firma będzie się też zajmować sprzedażą swoich produktów oraz magazynowaniem produktów innych firm, świadczeniem usług logistycznych (przeładunek, przepakowywanie, wysyłka, odbiór).

"Przedsiębiorca deklaruje poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 4,3 mln zł i zatrudnienie na terenie strefy co najmniej 10 pracowników" - czytamy w komunikacie.

"Zezwolenie nr 258 wydane zostało dla firmy z kapitałem polskim pod nazwą P.P.H.U. 'Menpol' Krzysztof Mencel z siedzibą w Słubicach. Planowana inwestycja polegać będzie na budowie centrum logistycznego wraz z centrum obsługi dla kierowców i pojazdów. Przedsiębiorca deklaruje poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 10 mln zł i zatrudnienie na terenie strefy co najmniej 50 pracowników" - czytamy dalej.

Kolejne zezwolenie zostało wydane dla firmy z kapitałem polskim pod nazwą I.M.C. Engineering Poland sp. z o.o. z siedzibą w Gorzowie Wlkp.

"Inwestycja realizowana będzie na podstrefie Gorzów Wlkp. Planowana inwestycja polegać będzie na rozbudowie istniejącego zakładu produkcyjnego firmy I.M.C. Engineering Poland sp. z o.o. poprzez budowę budynku socjalnego wraz z biurowcem, budowę hali produkcyjnej oraz nabycie wyposażenia do hali. Przedsiębiorca deklaruje poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 4,15 mln zł i zwiększenie obecnego zatrudnienia na poziomie 218 pracowników poprzez zatrudnienie co najmniej 5 nowych pracowników" - napisano także.

Źródło: ISB News

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×