Tu jesteś:

Totalizator wyda ponad 36 mln zł na remont Toru Wyścigów Konnych na Służewcu

Totalizator Sportowy przeznaczy 36 mln zł na przeprowadzenie niezbędnych remontów  na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Totalizator Sportowy dostał zgodę resortu skarbu na wykorzystanie 26 mln zł na kluczowe inwestycje na terenie obiektu. Łączny budżet, przeznaczony na remont, to ponad 36 mln zł. Większość środków z puli zostanie wydana na remonty I i II trybuny. Modernizacji zostanie poddana też infrastruktura sanitarna i pięć budynków stajni. Kluczowe dla statusu toru  jest przywrócenie do użytku Trybuny II , która zapewni do 3,4 tys. zadaszonych miejsc dla widzów - tym samym pozwoli na spełnienie wymogu minimum 2 tys. takich miejsc, stawianego torom wyścigów konnych I kategorii. Do tej pory Trybuna II była wyłączona z użytkowania. Powstaną również ścieżki rekreacyjne, na których mieszkańcy Warszawy będą mogli uprawiać sporty, biegać czy uprawiać nordic-walking. Remont ma się zakończyć jeszcze przed Galą Derby w 2014 r.

Oprócz najpilniejszych modernizacji - które są prowadzone w ramach budżetu Totalizatora Sportowego, niemal 130-hektarowy teren Toru został umownie podzielony na 8 obszarów inwestycyjnych. W ramach tej części projektu mogą powstać takie zaplanowane obiekty jak: hotele, budynki: usługowe i mieszkalne, zaplecza, biurowe, wielofunkcyjna hala o powierzchni ok. 40 tys. mkw. (z przeznaczeniem na imprezy sportowe, targowe, itp.), lustrzana rozbudowa Trybuny II, stajnie gościnne oraz wieża widokowa. Totalizator szuka inwestorów, którzy sfinansują to przedsięwzięcie i będą z niego czerpać zyski na mocy umowy poddzierżawy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×