Tu jesteś:

Tomaszów dla inwestorów i turystów

Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz Powiat Tomaszowski pojawiły się na Real Connect CEE Property& Investment Fair- międzynarodowych Targach Rynku Nieruchomości i Inwestycji EXPO XXI w Warszawie, które odbyły się w dniach 23-24 maja tego roku. Oprócz stoiska targowego, na którym odbywały się prezentacje poszczególnych terenów inwestycyjnych, wystawcy mieli okazję uczestniczyć w wielu panelach dyskusyjnych, warsztatach i szkoleniach. Miasto  oraz samorządy powiatu Tomaszowskiego zaprezentowały na targach oryginalną ofertę dla inwestorów i turystów.

Atuty Tomaszowa to atrakcyjna lokalizacja i pozytywne nastawienie samorządu do potencjalnych inwestorów.Miasto położone jest w samym centrum Polski, przy trasie S8 łączącej Warszawę ze Śląskiem i niedaleko (ok. 54 km) Portu lotniczego Łódź, który obsługuje zarówno transport cargo jak i ruch pasażerski Turystyczne walory miasta, interesujące dla hotelarstwa,  wyznacza pięć przepływających przez nie rzek, jak również Lasy Spalskie, a także znajdujący się w pobliżu Zalew Sulejowski. Zainteresowanie wzbudza również pierwsza w Polsce kryta  Arena Lodowa.

Rozwijający się projekt turystyczny  „Tomaszowska Okrąglica”  promuje Rezerwat „Niebieskie Źródła”, Skansen Rzeki Pilicy oraz Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” – pierwszy tego rodzaju obiekt w rejonie centralnej Polski.

W 2012 roku w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji , władze  rozpoczęły przebudowę Placu Kościuszki, jednego z najważniejszych elementów przestrzeni publicznej miasta, którą ukończono po dwóch latach. Powstał w ten sposób tzw. „salon miasta” – wizytówka nowego wizerunku Tomaszowa, strefa ruchu pieszego, miejsca integracji społecznej, turystyki, wypoczynku, spotkań i wydarzeń kulturalnych.

Od stycznia 2018 roku wszyscy płacący podatki w Tomaszowie mogą korzystać z darmowej komunikacji miejskiej, która obsługiwana jest przez autobusy hybrydowe. Umożliwia to  projekt partnerski realizowany przez Gminę- Miasto Tomaszów Mazowiecki – Lidera oraz Powiat Tomaszowski – Partnera.

Projekt uzyskał dofinansowanie- prawie 724 tys. złotych-  ze środków Unijnych, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach II Osi priorytetowej: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM TM

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×