Tu jesteś:

Tétris stawia na regiony

Biuro Tetris we Wrocławiu

Tétris Poland to najbardziej dynamicznie rozwijający się oddział firmy w Europie, z 150 000 mkw. powierzchni zrealizowanych w 2017 roku. Wynik tym bardziej imponujący, że większość projektów skupiała się do tej pory w centrum Polski. Z początkiem tego roku strategia firmy postawiła na rozwój firmy w regionach. Nowe biura operacyjne otwarto w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

Uruchomienie oddziałów regionalnych zapewni jeszcze lepsze wykorzystanie zasobów lokalnego rynku, a nowo powstałe biura Tétris usprawnią współpracę z klientami i poprawią komunikację” – mówi Tomasz Spalik, dyrektor ds. rozwoju Tétris. „Dotąd do obsługi takich projektów dedykowaliśmy zespół z centrali. Teraz mamy na miejscu wykwalifikowanych menedżerów projektów, architektów i kosztorysantów.”

Ekspansja na terenie kraju zbiega się z rozwojem spółki w obszarze hoteli i centrów handlowych. „Działalność naszych lokalnych biur w równym stopniu będzie nakierowana na segmenty Office, HoReCa oraz Retail” – mówi Tomasz Spalik z Tétris. Flagowymi przykładami tej strategii są zakończony właśnie remont hotelu InterContinental w Warszawie czy przebudowa Galerii Handlowej Madison w Gdańsku.

Gdańska siedziba Tétris mieści się w budynku Opera Office przy al. Zwycięstwa 13. Za oddział odpowiada Łukasz Kalinowski, dyrektor regionalny Tétris: „Trójmiasto dopiero teraz staje się dojrzałym rynkiem w zakresie inwestycji. Żeby przyciągać duży biznes, konieczna była budowa infrastruktury biurowej, w tym klasowych biurowców.” Proces ten rozpoczęli lokalni deweloperzy i opłaciło się. Dziś Trójmiasto nazywane jest polską Doliną Krzemową. Dominujące tu specjalności to IT, finanse, a także HR. Region stał się czwartym rynkiem biurowym w Polsce i zarazem czwartą największą lokalizacją pod względem inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Napływa tu kapitał niemiecki i skandynawski oraz amerykański. Największym problemem jest dziś brak wyspecjalizowanych kadr. Stąd nacisk na tworzenie atrakcyjnych miejsc pracy w nowych biurowcach, z zapleczem w postaci pobliskich restauracji, aptek, przedszkoli i innych miejsc przyjaznych dla rozwoju życia rodzinnego i towarzyskiego.

Przykłady niedawnych realizacji Tétris w rejonie Trójmiasta to: dwa biura w budynku Tryton Business House – Intel (6,5 tys. mkw.) oraz firmy technologicznej NES (260 mkw.), dwie aranżacje dla Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego w budynku Koga (2,4 tys. mkw.) czy biuro GTC dla najemców tymczasowych w budynku Neptun.

Krakowska siedziba Tétris mieści się przy ul. Świętego Tomasza 34. Dyrektorem regionalnym jest Maciej Targosz: „Kraków jest jednym z najaktywniejszych miast regionalnych, w którym zarejestrowano aż 30 proc. wszystkich transakcji najmu. Został on pierwszym miastem regionalnym, którego całkowity zasób powierzchni biurowej przekroczył milion metrów kwadratowych.” Na kształtowanie się krakowskiego regionalnego rynku biurowego wpływa przede wszystkim duża dostępność wykwalifikowanych pracowników oraz absolwentów. Do końca 2018 roku w stolicy Małopolski ma być oddane do użytku 180 tys. mkw nowej powierzchni, natomiast w trakcie budowy znajduje się dziś m.in. 20 budynków klasy A.

Przykładem realizacji zakończonej niedawno w Małopolsce przez Tétris jest krakowski biurowiec Porto Office B.

Wrocławska siedziba Tétris mieści się w Pasażu pod Błękitnym Słońcem przy ul. Rynek 7. Za obszar odpowiada Diana Jaworska, dyrektor operacyjna Tétris na Polskę Zachodnią: „Wrocław to najbardziej przyjazne miasto dla biznesu, a jednocześnie najczęstszy cel relokacji w Polsce. Inwestorzy doceniają bliskość granicy niemieckiej i dobrą infrastruktura drogową”. Rynek wyróżnia się dostępnością kadr, dzięki 26 uczelniom, które corocznie kończy 35 tysięcy absolwentów. To trzecie po Krakowie i Warszawie miasto, które zatrudnia najwięcej osób w sektorze usług dla biznesu. Inwestycja w wysokiej jakości biuro stanowi na tym rynku jeden z ważnych czynników przyciągających pracowników. Zdecydowana większość z nich przed podpisaniem umowy o pracę jest zainteresowana obejrzeniem swojego przyszłego miejsca pracy.

Niedawno zakończyliśmy aranżację powierzchni biur o łącznej powierzchni 3 tysięcy mkw. oraz podpisaliśmy umowę na aranżację hotelu butikowego w centrum miasta” – mówi Diana Jaworska z Tétris. Spory jest także rekord projektów zrealizowanych już przez Tétris w tym regionie, na przykład: wykańczanie wnętrz dla Echo w budynku Nobilis House czy przestrzeń dla A+V w budynku Sagittarius oraz w biurowcu Twelve na ul. Oławskiej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×