Tu jesteś:

Tauron sprzedaje grunty Elektrowni Halemba

Spółka Tauron Wytwarzanie wystawiła na sprzedaż majątek Elektrowni Halemba w Rudzie Śląskiej. Pod młotek idzie w sumie ponad 157 ha gruntów.

Do 3 lipca do godz. 12 katowicka spółka Tauron Wytwarzanie przyjmuje oferty na zakup aktywów elektrowni.  Wystawiony na sprzedaż został teren główny Elektrowni Halemba o powierzchni blisko  483,5 tys. mkw., przy ul. Piotra Skargi 67 w Rudzie Śląskiej. Grunt jest własnością Skarbu Państwa, w wieczystym użytkowaniu spółki. Wraz z nim pod młotek idą budynki o łącznej kubaturze 318 tys. mkw. i powierzchni użytkowej 36,5 tys. mkw. Potencjalni nabywcy muszą składać oferty na zakup całości oferowanych aktywów, TW nie dopuszcza ofert na poszczególne składniki majątkowe. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest zakupienie za 500 zł memorandum informacyjnego i podpisanie dokumentu zobowiązującego do zachowania poufności. Spółka wymaga uprzedniego wpłacenia 1 mln zł wadium. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi na jawnym posiedzeniu, 3 lipca o godz. 13, w siedzibie spółki przy ul. Lwowskiej 23 w Katowicach.
W osobnym przetargu Tauron wystawił grunty obejmujące teren Składowiska Odpadów Paleniskowych Elektrowni Halemba. Tereny o łącznej powierzchni  ponad 100 ha są zlokalizowane w Rudzie Śląskiej i Mikołowie. Wadium uprawniające do wzięcia udziału w postępowaniu wynosi 250 tys. zł, pozostałe warunki przetargu są identyczne.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×