Tu jesteś:

Tarnobrzeska SSE większa o blisko 45 ha; podstrefa Radom - o ok. 32 ha

Ze względu na duże zainteresowanie inwestorów najwięcej terenów - ok. 32 ha - przybędzie w Tarnobrzeskiej SSE w podstrefie Radom - poinformował PAP w środę zastępca dyrektora tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, Paweł Stawowy.

O ponad 5 ha powiększono podstrefę Stalowa Wola. Utworzono także liczącą ponad 5 ha podstrefę w Opatowie.

Po zmianie granic Tarnobrzeskiej SSE, którą rząd zatwierdził na wtorkowym posiedzeniu, obszar strefy powiększył się o blisko 45 ha i będzie wynosić ponad 1677 ha. Dzięki nowym inwestycjom w ciągu kilku lat ma być utworzonych ok. 1680 nowych miejsc pracy w strefie i 340 w znajdujących się w okolicy firmach. Szacowane nakłady inwestycyjne osiągną ok. 442 mln zł.

Przeszło 25 ha z 32 ha włączonych do podstrefy w Radomiu stanowią grunty miejskie, które będą sprzedawane w przetargach. W Radomiu na nowych terenach strefy realizowane mają być także dwa projekty innowacyjne.

Global Cosmed SA, działająca w Radomiu firma z branży kosmetycznej, zamierza wdrożyć innowacyjną technologię mieszania produktów płynnych. Dzięki inwestycji ma powstać co najmniej 30 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych w wysokości ok. 20 mln zł. Planowany termin zakończenia projektu to koniec marca 2015 r.

Specjalizująca się w obróbce aluminium, stali, stali nierdzewnej i żeliwa spółka Precision Machine Parts Poland wdrażać będzie innowacyjne rozwiązania obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej blach. Projekt wiąże się z powstaniem ok. 30 nowych miejsc pracy, przy nakładach w wysokości ok. 20,5 mln zł.

Termin ukończenia inwestycji to koniec 2015 r. Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r.; wydała dotychczas ponad 240 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 7,4 mld zł. Dzięki strefie powstało ok. 27 tys. nowych miejsc pracy. Strefa ma powierzchnię ponad 1677 ha i zlokalizowana jest w 20 podstrefach w sześciu województwach.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×