Tu jesteś:

TVP wyprzedaje nieruchomości

Teren ośrodka w Jachrance. Fot. TVP

TVP wystawiła w przetargu stary ośrodek wypoczynkowy w Jachrance. Za niespełna 5,5 mln zł pod młotek idzie nieruchomość położona tuż nad Zalewem Zegrzyńskim. To dopiero początek wyprzedaży majątku telewizji.

Telewizja chce sprzedać działki o powierzchni 65 108 mkw, położone w południowej części gminy Serock, bezpośrednio nad Narwią. Dawniej był tu ośrodek wypoczynkowy dla pracowników TVP, ale w 2001 r. został zamknięty. Na licytację pójdą grunty i zabudowa: drewniane domki letniskowe, hangar, kawiarnia i stołówka. Te jednak są w kiepskim stanie technicznym, większość z nich została zbudowana w latach 1975-1980. Nieruchomość leży blisko lasów i wody, tuż nad Zalewem Zegrzyńskim.  Jest oddalona o 4,5 km od drogi krajowej 61, prowadzącej z Legionowa do Serocka.
Nieruchomość jest położona na płaskim terenie, część gruntu jest zalesiona, przez środek przebiega droga wewnętrzna. Do działek doprowadzone są przyłącza infrastruktury kanalizacyjnej, wodociągowej, elektrycznej i telefonicznej. Właścicielami  są TVP i Skarb Państwa – w tym wypadku telewizja jest użytkownikiem wieczystym.  Szczegółowy opis działek TVP udostępnia pod adresem: http://www.nieruchomosci.tvp.pl.  Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania teren jest przeznaczony pod usługi związane z turystyką i wypoczynkiem, plan dopuszcza zabudowę letniskową indywidualną. Cena wywoławcza wynosi 5, 419 mln zł plus podatek VAT od sprzedaży prawa użytkowania wieczystego niezabudowanej działki, której właścicielem jest Skarb Państwa. Chętni do 21 maja muszą wpłacić 350 tys. zł wadium. Oferty w przetargu można składać do 23 maja do godz. 12.00 w siedzibie TVP przy ul. Woronicza 17.  Oferty przetargowe zostaną otwarte na jawnym posiedzeniu o godz. 12.15.

Ośrodek wypoczynkowy w Jachrance to dopiero początek wyprzedaży majątku TVP.  Jeszcze w tym miesiącu pod młotek trafi ośrodek w miejscowości Tłokowisko. – To około 2 ha gruntu, położonego w parku krajobrazowym, 800 m od jeziora Jeziorak. Niedługo na sprzedaż wystawiony zostanie też ośrodek TVP w Sarnówku, czekamy jeszcze tylko na operat szacunkowy – informuje Sławomir Stypułkowski, pełnomocnik zarządu ds. zarządzania nieruchomościami TVP – W niedługim czasie chcemy też sprzedać budynki biurowe wraz z działkami należące do TVP w Szczecinie i w Krakowie przy ul. Praskiej – dodaje Stypułkowski .

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×