Tu jesteś:

TVP robi porządki w swoich nieruchomościach: wyprzedaje i wynajmuje

Telewizja publiczna nadal szuka oszczędności. W ostatnich dniach TVP wystawiła na sprzedaż 18-piętrowy budynek w Szczecinie. Od dwóch tygodni na chętnych czekają działki w Warszawie – informuje portal Wirtualnemedia .

– Przeglądamy, co nam zostało z czasów rozrzutności. Wystawiamy na sprzedaż to, czego nie potrzebujemy - wyjaśniał portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy telewizji publicznej. – Będą kolejne oferty, ale bez pośpiechu. Ten proces nie jest szybki ani nerwowy. Oglądamy wszystko przez lupę, by nie pozbyć się niczego pochopnie i po latach nie żałować dzisiejszych decyzji. Musimy tez pamiętać, że to nie są najlepsze czasy do zbywania nieruchomości.

18-piętrowy biurowiec w Szczecinie wymaga generalnego remontu, TVP chciało by za niego uzyskać ponad 13 mln złotych. Działka w Bydgoszczy, podobnie jak dwie warszawskie (przy ul. Domaniewskiej za ponad 5 mln zł i przy ul. Ksawerów za blisko 2 mln zł) jest niezabudowana. W Warszawie TVP ma duży teren w sercu Mokotowa. Na tyłach czterech biurowców stojących przy ul. Jana Pawła Woronicza, rozciąga się duża działka, na której przed laty zbudowano kilka pawilonów.

W ostatni poniedziałek telewizja ogłosiła, że szuka podnajemcy do wielopoziomowego parkingu sąsiadującego z głównym gmachem TVP. Ten kompleks biurowy zaprojektowany przez Czesława Bieleckiego budowano 12 lat, kosztował podobno ok. 190 mln zł. Teraz część garażowa nie jest wykorzystywana – czytamy w portalu Wirtualnemedia.

Źródło: Wirtualnemedia

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×