Tu jesteś:

TUP zrywa współpracę z miastem Bydgoszcz, nie będzie galerii City Point Fordon

Galeria City Point Fordon w Bydgoszczy nie powstanie. Powołana do realizacji tego projektu spółka Kino-Centrum Fordon zostanie zlikwidowana, natomiast TUP S.A. i miasto Bydgoszcz zamierzają rozwiązać umowę o wspólnym przedsięwzięciu.

Projekt uchwały o rozwiązaniu współpracy i likwidacji Spółki Kino-Centrum Fordon będzie rozpatrywany na najbliższej sesji rady miasta Bydgoszczy. TUP Property, jako podmiot posiadający 50 proc. udziałów i głosów na zgromadzeniu wspólników Kino-Centrum Fordon Sp. z o.o. przychyli się do tego wniosku - zapowiedział w giełdowym komunikacie. Spółka Kino-Centrum Fordon została powołana przez TUP S.A. i Miasto Bydgoszcz jako celowa, dedykowana realizacji projektu City Point Fordon. Projekt obejmował budowę wielofunkcyjnego obiektu o charakterze rozrywkowym i handlowym wraz z wielosalowym kinem.

Decyzję o rozwiązaniu umowy TUP S.A. uzasadnia prawnymi uwarunkowaniami związanymi z planem miejscowym dla terenu inwestycji i rozwojem komercyjnym innych obszarów Bydgoszczy. W czerwcu br. spółka TUP S.A. poinformowała, że przyjęła nową strategię na lata 2013–2020. Zmieni nazwę na Alta i sprzeda wszystkie swoje aktywa i projekty, wyceniane na ponad 250 mln zł. Cel: budowa pierwszego w Polsce zrównoważonego miasteczka Siewierz Jeziorna, które powstaje niedaleko Katowic.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×