Tu jesteś:

TUP ma nową strategię do 2020 r.: sprzeda aktywa i zmieni nazwę

Walne zgromadzenie TUP przyjęło nową strategię na lata 2013 – 2020. Spółka zmieni nazwę na Alta i skupi się na budowie miasta Siewierz Jeziorna niedaleko Katowic. Firma założyła dezinwestycję pozostałych projektów i sprzedaż aktywów.

Jak poinformował Robert Jacek Moritz, prezes TUP, spółka skupi się w najbliższych latach na realizacji najbardziej perspektywicznego projektu, czyli pierwszego w Polsce zrównoważonego miasta Siewierz Jeziorna, które powstaje niedaleko Katowic. Celem nowej strategii jest osiąganie ponadprzeciętnych zysków w długim okresie 7-10 lat. – Jeśli chodzi o pozostałe projekty, to w latach 2013-2014 planowana jest ich stopniowa dezinwestycja. Część projektów o niższej wartości jest w fazie szybkiego wzrostu, ale ich dalsza realizacja wymaga zaangażowania zasobów spółki nieproporcjonalnych do potencjalnych zysków. Portfel wynajętych nieruchomości komercyjnych natomiast absorbuje znaczący kapitał i przy obecnych warunkach rynkowych zapewnia zbyt niską stopę zwrotu. W tej sytuacji chcemy sprzedać posiadane aktywa i realizować najbardziej dla spółki perspektywiczny projekt , miasto Siewierz Jeziorna – poinformował Robert Jacek Moritz.

Siewierz Jeziorna no całkowicie nowe miasto, które powstaje od podstaw na 120 ha niedaleko Katowic. Na tym terenie zaplanowano budowę nowoczesnej przestrzeni miejskiej, złożonej z domów jednorodzinnych, kamienic o łącznej powierzchni 300 tys. mkw., a także 16 hektarów parku, placów zabaw, sklepów, restauracji oraz wysokiej klasy hotelu i mariny, położonej nad malowniczym Zalewem Siewierskim. Koncepcja zagospodarowania eko-miasteczka Siewierz Jeziorna stworzona została przez grono międzynarodowych specjalistów.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×