Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  TS czeka na plan zagospodarowania przestrzennego aby wystartować z inwestycją na Służewcu

Totalizator Sportowy czeka na plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego aby wystartować z inwestycją na Służewcu

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

29 listopada minął termin składania uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Kłobuckiej w Warszawie, w którego skład wchodzi w całości teren Toru Wyścigów Konnych Służewiec (TWKS). Totalizator Sportowy zarządca toru, czeka na dokument aby móc wystartować z modernizacją toru i budową hotelu oraz centrum wielofunkcyjnego.

Od 2008 roku zarządcą TWKS jest Totalizator Sportowy, który podpisał umowę dzierżawy z Polskim Klubem Wyścigów Konnych. Dzięki wkładowi finansowemu jaki zapewnił nowy gospodarz Toru, możliwe było rozpoczęcie odbudowy podupadłej infrastruktury, zarówno konnej, jak i mieszkalnej. Przez 5 ostatnich lat Totalizator Sportowy zainwestował w obiekt ze środków własnych ponad 55 milionów złotych. Na całość prac modernizacyjnych do rozpoczęcia sezonu 2015 przeznaczonych zostanie w sumie ponad 41 milionów złotych.

W trakcie przyszłego sezonu wyścigowego po wielu latach przywrócona do użytku ma zostać Trybuna II, która zostanie gruntownie odremontowana. Dzięki dodatkowym zadaszonym miejscom dla widzów TWKS spełni międzynarodowe warunki toru klasy A.

Totalizator Sportowy przygotował proces inwestycyjny, który zakłada miedzy innymi realizację obiektów komercyjnych na Służewcu tak aby z obiektu można było korzystać również poza weekendami wyścigowymi. W planach Totalizatora Sportowego znajdują się m.in. hotel, centrum wielofunkcyjne (sportowo, wystawienniczo-konferencyjne). Obecnie trwa proces selekcji potencjalnych inwestorów. Niezbywalne prawo własności do terenu TWKS ma Skarb Państwa,
co oznacza, że jakiekolwiek naniesienia w ramach tego obiektu, po wygaśnięciu umowy
z Totalizatorem Sportowym pozostaną własnością publiczną.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×