Tu jesteś:

TDJ Estate planuje trzecią inwestycję w Katowicach

Biurowiec byłej DOKP

TDJ Estate rozpoczyna przygotowania do kolejnej inwestycji na Śląsku. Poza Osiedlem Franciszkańskim, które powstaje w dzielnicy Ligota i kompleksem biurowo-usługowym projektowanym w miejsce stojącego przy samym Spodku biurowca byłej DOKP, spółka pracuje nad projektem handlowo-usługowym na południu Katowic.

TDJ Estate zakupiła niedawno teren byłej bazy PKS przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu obejmuje powstanie obiektu handlowo-usługowego o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. W ciągu najbliższych tygodni spółka wystąpi o niezbędne decyzje administracyjne.

- W momencie podjęcia decyzji o budowie, inwestycja przy ulicy Rzepakowej poszerzy nasz portfel inwestycyjny na najbliższy czas – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate - Realizowane i przygotowywane przez nas projekty są zróżnicowane, ale każda z tych inwestycji jest precyzyjnie zaadresowana i odpowiada na konkretne zapotrzebowanie rynku. Jednocześnie nie wykluczam uruchomienia kolejnych - dodaje Wójcik.

Wcześniej TDJ Estate rozpoczęła prace nad inwestycją przy katowickim Spodku. W ubiegłym roku spółka kupiła od PKP wieżowiec DOKP i otrzymała pozwolenie na jego rozbiórkę. W miejsce wieżowca powstaną dwa budynki, w których będą się mieściły biura i inne funkcje komercyjne.

Na Osiedlu Franciszkańskim realizacja pierwszego etapu budowy rozpoczęła się w połowie kwietnia br. Inwestycja powstaje przy ulicy Kijowskiej w Katowicach-Ligocie, w otoczeniu terenów zielonych i bezpośrednim sąsiedztwie bazyliki i kalwarii OO. Franciszkanów. W pierwszym etapie zostanie oddanych do użytku łącznie 95 mieszkań o powierzchni użytkowej od 27 do 80 mkw. Większość z nich będzie można nabyć, korzystając z programu rządowego „Mieszkanie dla Młodych”. Pierwsi nabywcy będą mogli odebrać klucze do swoich mieszkań za rok.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×