Tu jesteś:

Szykują remont Warszawy Śródmieście

Obiekt, który zamiast być wizytówką stolicy, straszy swoim wyglądem, przejdzie wreszcie remont. PKP S.A. przygotowują dokumentację projektową dla inwestycji - informuje portal Kurier Kolejowy.

Jeszcze nie wiadomo jak zmieni się Warszawa Śródmieście. PKP S.A. nazywają przedsięwzięcie „estetyzacją” i podkreślają, że obejmie ona wyłącznie perony i pomieszczenia dworca, a nie będzie dotyczyła części torowej. Spółka przygotowuje dokumentację projektową. Aktualnie ogłoszono przetarg na projekt architektury wnętrza stacji. W planach są m.in. inwentaryzacja architektoniczna części naziemnej i podziemnej dworca, przedstawienie kompletnej aranżacji peronów i lokali komercyjnych stacji, ekspertyza konstrukcyjna budynków wieżyc i wykonanie projektu ich przebudowy - czytamy w portalu Kurier Kolejowy.

- Prace obejmą ponadto montaż logotypów, wymianę posadzek i witryn. Planujemy również wykonanie instalacji sanitarnej, wentylacyjnej i elektrycznej – mówi Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP S.A. - To część większego remontu dworca, który zakończy się w 2015 r. Na razie chcemy przygotować dokumentację projektową. Prace remontowo-budowlane ruszą dopiero w przyszłym roku – dodaje.

Źródło: Kurier Kolejowy

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×