Tu jesteś:

Sześciu dopuszczonych do prywatyzacji PKL

Do czterech wybranych wcześniej podmiotów zakwalifikowanych do kolejnego etapu prywatyzacji Polskich Kolei Linowych dołączyły dwa kolejne: Bachleda Grupa Inwestycyjna i Tomasz Żarnecki.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się proces badania spółki Polskie Koleje Linowe przez zainteresowanych oferentów. Ostatecznie na krótkiej liście znalazły się:
- Polskie Koleje Górskie S.A.,
- Centrum Targowe "Ptak" S.A.,
- Investor Private Equity Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych,
- Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych,
- Bachleda Grupa Inwestycyjna,
- Tomasz Żarnecki.
– Rozpoczynamy etap due dilligence, który potrwa ok. 5 tygodni. Wszystkie podmioty z krótkiej listy będą miały możliwość dokładnego zapoznania się z sytuacją PKL i na podstawie tych informacji będą mogły złożyć ofertę wiążącą – wyjaśnia Andrzej Pieczara, dyrektor departamentu prywatyzacji w PKP.

Finalizacja procesu prywatyzacji PKL planowana jest do połowy 2013 r.  Spółka PKL zarządza infrastrukturą turystyczną w Zakopanem, Zawoi, Miedzybrodziu Żywieckim, Szczawnicy, oraz Krynicy. W 2011 r. osiągnęła 9,1 mln zł zysku netto oraz 51,4 mln zł przychodów.

Źródło: PKP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×