Tu jesteś:

Sześciu chętnych na Polskie Tatry

Sześć podmiotów zgłosiło się do negocjacji z Ministerstwem Skarbu w sprawie kupna 71,87 proc. udziałów w spółce Polskie Tatry.

Na liście podmiotów zainteresowanych nabyciem udziałów w Polskich Tatrach są spółki Zdrojowa Invest i Polskie Koleje Górskie, Amathus Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie, Central Fund of Immovables  z siedzibą w Łodzi, spółka Nosalowy Dwór z siedzibą w Zakopanem oraz konsorcjum w składzie: spółka Wartico Invest siedzibą w Warszawie i Mazur – Tourist z siedzibą w Olsztynie.

Spółka Polskie Tatry z siedzibą w Zakopanem zajmuje się świadczeniem usług w zakresie hotelarstwa, gastronomii, turystyki i rekreacji. Zgodnie z ogłoszonym przez Ministerstwo Skarbu planem prywatyzacji na lata 2012 – 2013, resort chce sprzedać większościowy pakiet udziałów w spółce. Do nabycia jest 150,4 tys. akcji imiennych, stanowiących własność Skarbu Państwa, o wartości nominalnej 100 zł każda.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×