Tu jesteś:

Szczecińska stocznia sprzedała teren pod wielką inwestycję za 330 mln zł

Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. sprzedała 20,9 ha gruntu na wyspie Ostrów Brdowski pod budowę fabryki konstrukcji stalowych. Inwestorem jest KSO - spółka powołana do realizacji wspólnego przedsięwzięcia przez:  Bilfinger Berger, Stocznię Crist oraz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty MARS.

Zakład Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych powstanie w miejscu, gdzie teraz znajdują się zabudowania stoczniowe, na Ostrowie Brdowskim. Wyspa znajduje się na Odrze, w przemysłowej dzielnicy Szczecina, w odległości ok. 2 km w kierunku północno-wschodnim od śródmieścia miasta. Będzie produkować fundamenty morskich wież wiatrowych, na których montowane będą na morzu maszty i turbiny wiatrowe. Głównymi ich odbiorcami będą firmy niemieckie i brytyjskie.

Produkcja będzie prowadzona w nowo wybudowanych obiektach - hali produkcyjnej o pow. 29,7 tys. oraz malarni o pow. 4,2 tys. mkw. Wartość inwestycji to ponad 330 mln zł. Zakład ma ruszyć w 2015 r., a KSO przygotowuje obecnie dokumentację przetargową na wykonawcę pierwszych prac budowlanych. Po zakończeniu budowy, inwestor deklaruje utworzenie minimum 462 nowych miejsc pracy, w tym w dziale badań i analiz.

Udziałowcami KSO Sp. z o. o. są: Bilfinger Berger (62,5 proc.), MARS FIZ (32,5 proc.) oraz Crist S.A. (5 proc.). MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest zarządzany jest przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych należące do Agencji Rozwoju Przemysłu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×