Tu jesteś:

Szczecin zerwał umowę z wykonawcą Technoparku, budowa może się opóźnić

Miejska spółka Technopark Pomerania zerwała umowę z generalnym wykonawcą, firmą Tembud Bis. Powodem są kłopoty finansowe przedsiębiorstwa i wstrzymanie budowy. Technopark ogłosi nowy przetarg, ale inwestycji grozi opóźnienie – informuje Radio Szczecin.

Miejska spółka Technopark Pomerania ma siedzibę w biurowcu przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie. Trzy kolejne są w budowie. Powstają tu biura dla firm z branży IT. Planowo inwestycja miała się zakończyć jesienią tego roku. Generalny wykonawca, Tembud Bis, wstrzymał jednak roboty budowlane. Firma ma kłopoty finansowe. Kiedy zbankrutował jej partner, firma Lechbud, wykupiła udziały upadłej spółki. Do spłacenia byli też podwykonawcy. Współwłaściciel Tembudu Jan Szut poinformował, że przedsiębiorstwo dostało jeden kredyt i stara się o kolejne. Tembud Bis przedstawił plan naprawczy, jednak rada nadzorcza i zarząd Technoparku uznały, że nie daje on gwarancji na kontynuowanie prac. Ogłoszony zostanie przetarg na nowego wykonawcę. Tembud Bis zrealizował dotąd około jednej trzeciej inwestycji.
Pod koniec kwietnia rada nadzorcza spółki Technopark Pomerania odwołała prezesa, Grzegorza Fiuka. Przyczyną były właśnie problemy na placu budowy.
Szczeciński Technopark, który będzie kosztować ok. 100 mln zł, ma być kolebką dla firm z branży IT.  Kompleks biurowy składał się będzie z trzech nowych biurowców i przedwojennego budynku, który przeszedł generalny remont. W jednym z nich znajdzie się największa w regionie serwerownia, która umożliwi firmom bezpieczne przechowywanie i przetwarzanie informacji.

Źródło: Radio Szczecin

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×