Tu jesteś:

Szczecin: klub, handel i usługi w zabytkowym kinie Kosmos

Szczecińska spółka Mark Invest wyda 22 mln zł na modernizację zabytkowego kina Kosmos i budowę kamienicy, która powstanie obok. Powstanie tam klub muzyczny i centrum usługowe – informuje Radio Szczecin.  

Dawne kino Kosmos z zewnątrz przejdzie gruntowną modernizację. Najwięcej zmieni się jednak w środku. Powstanie tam m.in. klub muzyczny. Z kolei sąsiednia kamienica będzie miała charakter usługowo-handlowy. Prace mają się rozpocząć latem, po uzyskaniu zgody na budowę i zakończyć w 2015 r. - Wniosek o pozwolenie na budowę już pod koniec maja trafił do urzędu miasta - mówi Tomasz Klek z biura prasowego. - Dotyczy przebudowy budynku kina Kosmos z zachowaniem funkcji usługowej oraz budowy budynku usługowo-biurowego, także handlowego na działce przed kinem Kosmos. Mają to być usługi nieuciążliwe. Budynek dawnego kina Kosmos jest wpisany do rejestru zabytków. Do tej pory inwestycje blokował konserwator zabytków, który ostatecznie jednak wyraził na nią zgodę.

Źródło: Radio Szczecin

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×