Tu jesteś:

Syndyk wystawia spółkę Sybil Development za 79 mln zł

Syndyk po raz drugi wystawia na sprzedaż przedsiębiorstwo budowlane Sybil Development, a wraz z nim dwie hale kompleksu CH Maximus w Nadarzynie. Cena wywoławcza wynosi tym razem 79 mln zł.

Na licytację trafi będąca w stanie upadłości likwidacyjnej spółka Sybil Development, z wyłączeniem środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych i w kasie. Syndyk poszukuje również kupca na dwie hale, oznaczone literami E i F,  położone w kompleksie handlowym CH Maximus w Nadarzynie. Łącznie mają powierzchnię użytkową ponad 43 tys. mkw. Wraz z nimi zlicytowane zostanie również prawo własności niemal 20 ha gruntu.

Ruchomości i wierzytelności spółki są szczegółowo opisane w oszacowaniu przedsiębiorstwa, które sporządził biegły sądowy. Dokument jest do wglądu u syndyka.
Oferty przetargowe, w zamkniętych kopertach, można zgłaszać do 10 maja, do Sądu Rejonowego m.st. Warszawy X przy ul. Czerniakowskiej 100. Zainteresowani muszą przed tym terminem wpłacić  8 mln zł wadium na rachunek spółki Sybil Development. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi na jawnym posiedzeniu, 15 maja o godz. 11, w gmachu sądu przy ul. Czerniakowskiej. Głównym kryterium wyboru jest cena.

Maximus to ogromne centrum handlowe, zlokalizowane przy trasie katowickiej. W 2005 r. oddane do użytku zostały cztery hale o pow. 100 tys. mkw. Ich właścicielem jest spółka Feale. W 2008 r. rozpoczęła się rozbudowa o kolejne dwie hale, E i F. Wybudowała je spółka Sybil Development. Miało się w nich mieścić centrum outletowe, jednak przedsiębiorstwo znalazło się w stanie upadłości likwidacyjnej. W styczniu tego roku syndyk masy upadłościowej po raz pierwszy wystawił je na sprzedaż przedsiębiorstwo z ceną wywoławczą 101,5 mln zł. Wtedy w przetargu nie zgłosił się żaden oferent.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×