Tu jesteś:

Syndyk wyprzedaje majątek Hydrobudowy

Syndyk masy upadłościowej wystawia na licytację udziały w Przedsiębiorstwie Robót Górniczych Metro, należące do spółki Hydrobudowa Polska. Trwają również przetargi na należące do niej nieruchomości.

Syndyk sprzeda z wolnej ręki, po najwyższej zaoferowanej cenie 5597 niepodzielnych udziałów, które stanowią ponad 99 proc. kapitału zakładowego spółki.  4 czerwca mija również termin na składanie ofert w przetargach na biurowiec przy ul. Poniatowskiego 6 w Bielsko – Białej wraz z gruntem o pow. 8,3 tys. mkw oraz pensjonat koło Żywca z działką o pow. 1,7 tys. mkw. Cena wywoławcza wynosi kolejno 2,1 mln zł i 147 tys. zł. Oferty kupna ośrodka wypoczynkowego w Szczyrku wraz z gruntem o powierzchni 1,8 tys. zł syndyk przyjmuje do 24 czerwca. Minimalna cena to 1,4 mln zł.

Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Hydrobudowy we wrześniu ubiegłego roku. Do jej upadku przyczyniła się budowa Stadionu Narodowego. Spółka informowała, że ówczesny operator stadionu – Narodowe Centrum Sportu, do dziś nie rozliczył się ze znaczącego zakresu robót dodatkowych, co wpłynęło na pogorszenie sytuacji finansowej i utratę płynności HBP.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×