Tu jesteś:

Syndyk wyprzedaje grunty Stoczni Marynarki Wojennej

Syndyk masy upadłościowej wystawia w przetargu nieruchomości Stoczni Marynarki Wojennej. Do kupienia jest prawie 65 tys. mkw. zabudowanego gruntu z ceną wywoławczą 41,5 mln zł.

Wystawiona na sprzedaż nieruchomość znajduje się przy ul. Śmidowicza w Gdyni. Składa się z jednej, niezabudowanej działki o pow. 1,3 tys. mkw. oraz siedmiu zabudowanych działek o łącznej powierzchni ponad 63 tys. mkw. Przedmiotem przetargu jest prawo użytkowania wieczystego gruntów oraz prawo własności znajdujących się na niech budynków przemysłowych, m.in. silnikowni, odlewni, stacji elektrycznej, przepompowni oraz budynku socjalno – biurowego o pow. użytkowej 3,2 tys. mkw. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi nieco ponad 41,5 mln zł. Oferty, w zamkniętych kopertach, należy składać do 17 czerwca w wydziale gospodarczym Sądu  Rejonowego Gdańsk – Północ  przy ul. Piekarniczej 10. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie 10 proc. wadium na rachunek bankowy Stoczni Marynarki Wojennej. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi na jawnym posiedzeniu 20 czerwca o godz. 11 w siedzibie sądu. Sprzedaż nieruchomości ma charakter egzekucyjny, tzn. przyszły nabywca nie będzie odpowiadał za zobowiązania upadającej Stoczni, może również wystąpić z wnioskiem o wykreślenie hipoteki. Ze szczegółami i regulaminem przetargu można zapoznać się w siedzibie Stoczni przy ul. Śmidowicza 48 w Gdyni lub w siedzibie Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×