Tu jesteś:

Syndyk sprzedaje wieżowiec Altus w Katowicach

Syndyk masy upadłościowej wystawia na licytację spółkę Realiz, do której należy 125-metrowy wieżowiec Altus w centrum Katowic. Wierzytelności wobec spółki zgłasza Mostostal Zabrze.

Wieżowiec Altus stoi w ścisłym centrum Katowic, przy ul. Uniwersyteckiej. Mieszczą się w nim biura, kino Helios i Hotel Qubus, budynek ma prawie 70 tys. mkw. powierzchni. Jego właścicielem jest spółka Realiz, do której Mostostal Zabrze zgłasza wierzytelności na kwotę 62 mln zł. W ubiegłym roku Realiz złożył w sądzie wniosek o upadłości likwidacyjnej w konsekwencji toczącego się od dekady sporu z Mostostalem Zabrze. Firma domagała się uznania, że zawarta przez  Reliz umowa sprzedaży nieruchomości była bezskuteczna.  Za krzywdzącą uznał bowiem cenę, za jaką Reliz kupił biurowiec w lipcu 2003 r. To kolejna próba sprzedania spółki. Do ogłoszonego w marcu przetargu nie stanął żaden chętny. Tym razem oferty można zgłaszać do 17 czerwca. Cena wywoławcza wynosi nieco ponad 195 mln zł. Rozpatrzenie ofert nastąpi na jawnym posiedzeniu tego samego dnia.

Źródło: eGospodarka

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×