Tu jesteś:

Syndyk przejmie biurowce Kraków Business Park

Należące do spółki Kraków Business Park biurowce w podkrakowskim Zabierzowie trafią pod młotek. Sąd Apelacyjny zadecydował o likwidacji spółki i sprzedaży jej majątku – pisze Rzeczpospolita.

Wartość biurowców może sięgnąć 70 mln euro – szacuje Adrew Kozłowski, jeden z mniejszościowych  udziałowców spółki KBP. W 2008 r. zawiadomili oni prokuraturę o podejrzanych praktykach finansowych wspólnika. Śledczy potwierdzili podejrzenia, a biegła wyliczyła że z Kraków Business Park wyprowadzono ponad 100 mln zł., które trafiły do podmiotów zależnych i osób prywatnych powiązanych w większościowym udziałowcem. Ten jest obecnie oskarżony m.in. o oszustwa podatkowe. Prawomocna decyzja Sądu Apelacyjnego zakończyła wieloletni bój mniejszościowych udziałowców o odzyskanie zainwestowanych w KBP pieniędzy. Likwidator spółki spienięży cały jej majątek, żeby spłacić długi i zaspokoić roszczenia. Kozłowski podkreśla, że decyzja sądu nie rozwiązuje umów z najemcami biur.

Kompleks biurowy w Zabierzowie leży w krakowskiej SSE. Powstał w 1997 r. i składa się z czterech biurowców klasy A, liczących ok. 50 tys. mkw. powierzchni najmu.

Źródło: Rzeczpospolita

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×