Tu jesteś:

Syndyk kolejny raz obniża cenę biurowca Universal w centrum Warszawy

Syndyk masy upadłości spółki Metro-Projekt ogłosił kolejny już przetarg na zakup przedsiębiorstwa, w którego skład wchodzi położony przy Al. Jerozolimskich biurowiec Universal. Cena wywoławcza znów została obniżona i wynosi tym razem 93 mln zł.

Pod młotek pójdzie działka przy Al. Jerozolimskich 44 o powierzchni 3,2 tys. mkw. oraz stojący na niej biurowiec.  Universal został zaprojektowany jako część tzw. Ściany Wschodniej, którą tworzą m.in. Domy Towarowe Centrum, Rotunda oraz wieżowce mieszkalne. Stołeczny Ratusz dopuszcza możliwość wyburzenia budynku i postawienia w tym miejscu wyższego biurowca.

To już kolejny raz, kiedy syndyk upadłej spółki Metro Projekt wystawia ją na sprzedaż. Poprzednio do  licytacji nie zgłosił się żaden oferent, a cena sukcesywnie spada - z pierwotnych 110 do 93 mln zł. Oferty przetargowe zostaną otwarte i rozpatrzone na jawnym posiedzeniu, 19 sierpnia o godz. 10, w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy Sąd Gospodarczy X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 100 w sali rozpraw nr 44. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×