Tu jesteś:

Sun & Snow otwiera biuro w Krakowie

Apartament Sun & Snow

W 2013 r. Kraków odwiedziło ponad 9 mln gości, którzy podczas pobytu wydali blisko 5 mld złotych. Potencjał turystyczny miasta dostrzegają zarówno deweloperzy nieruchomości apartamentowych, jak i firmy zarządzające wynajmowaniem ich turystom. W maju w Krakowie swoje 25 biuro lokalne otwiera lider na rynku wynajmu apartamentów - firma Sun & Snow.

W minionym roku w Krakowie wśród gości zagranicznych przeważali mieszkańcy Wielkiej Brytanii - 20 proc., Niemiec - 13,8 proc., a także Hiszpanie - 9,3 proc. i Włosi - 9,1 proc. Wśród gości krajowych dominowali mieszkańcy Małopolski - 21,7 proc., woj. mazowieckiego - 11,2 proc. i śląskiego - 7,5 proc.

Ten potencjał dostrzegają deweloperzy rynku nieruchomości, którzy realizują nowe inwestycje apartamentowe, a także firmy zarządzające wynajmowaniem lokali turystom, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

- W apartamentach naszej sieci chętnie wypoczywają goście zagraniczni, zwłaszcza z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji i Skandynawii. Polacy także odkryli już zalety wynajmowania apartamentów na wakacje, pobyty weekendowe, czy podczas wyjazdów służbowych, zwłaszcza tych cyklicznych - mówi Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow, firmy zarządzającej wynajmem blisko 800 apartamentów w całej Polsce.

Apartamenty wypoczynkowe powstają zarówno w kurortach, jak i w większych miastach. Sprawdzają się jako alternatywa noclegowa dla hoteli oraz kwater prywatnych. Do najpopularniejszych lokalizacji miejskich można zaliczyć Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Warszawę i właśnie Kraków.

- Do tej pory koncentrowaliśmy się na miejscowościach typowo wypoczynkowych, ale teraz wchodzimy intensywniej na rynki w miastach. Jesienią zeszłego roku otworzyliśmy biuro w Gdańsku, teraz ruszamy  w Krakowie. Odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki w Trójmieście, gdzie apartamenty wynajmują i turyści, i klienci biznesowi. Przyciągamy gości z Polski i z zagranicy, i spodziewamy się podobnych sukcesów w Krakowie - mówi Dumania.

Pierwszą inwestycją, w której Sun & Snow zaoferuje turystom apartamenty na wynajem w Krakowie będzie Novum, eleganckie osiedle zlokalizowane przy ulicy Rakowickiej 20. Nowe, już 25 biuro Sun & Snow zlokalizowane będzie właśnie w tej inwestycji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×