Tu jesteś:

Sukcesy Śląskich Kamienic

Wyniki finansowe IV kwartału  2017 spółki Śląskie Kamienice znacznie przekroczyły zakładane prognozy. Deweloper kupił biurową kamienicę w Katowicach i otworzył stylową restaurację. 

Spółka Akcyjna Śląskie Kamienice, notowana na rynku New Connect od września 2017 roku, zakończyła pierwszy pełny kwartał działalności, będąc w publicznym obrocie. Zgodnie z opublikowanym raportem za IV kwartał 2017 roku aktywa spółki w porównaniu do zeszłorocznego, analogicznego kwartału wzrosły o 56 proc., przychody netto ze sprzedaży o 7 proc., natomiast zysk z działalności spółki o 50,5 proc. 

Wartość aktywów spółki w IV kwartale wyniosła 64 529 631,28 zł, przychody netto ze sprzedaży osiągnęły 25 146 972,02 zł, a zysk netto: 5 154 226,97 zł. 

Do najistotniejszych wydarzeń należał zakup kamienicy biurowej przy ul. Dąbrowskiego 22 w Katowicach, którego miesięczny przychód z najmu wynosi ponad 126 tys. złotych. 

Sukcesem było również otwarcie restauracji "Śląska Prohibicja”, należącej do spółki, której właścicielem są Śląskie Kamienice S.A. Pierwsi goście przekroczyli próg stylowego lokum, zaprojektowanego w klimacie lat 20-tych na początku grudnia 2017 roku. Ponad 700 mkw. powierzchni jest w stanie pomieścić 250 osób. Do tej pory restaurację odwiedziło ponad 10 tys. gości. Spółka organizuje również przyjęcia okolicznościowe wystawne bale i uroczystości. Restauracja mieści się w zabytkowej dzielnicy miasta Katowice, Nikiszowiec. 

W minionym kwartale Śląskie Kamienice wykupiły obligacje w wysokości 5, 901 mln zł. Ponadto nadal kontynuowały bieżącą działalność opartą na zakupie nieruchomości, ich modernizacji i sprzedaży. Wyniki finansowe IV kwartału znacznie przekroczyły zakładane prognozy.

Spółka Akcyjna Śląskie Kamienice działa aktywnie na rynku nieruchomości od 2012 roku. Jej misją jest dbanie o piękno i architekturę miast Górnego Śląska poprzez złożone inwestycje w budynki mieszkalne i usługowe. 

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×