Tu jesteś:

Sukces emisji akcji Platinum PropertiesGroup

Notowany na GPW deweloper pozyskał 14,5 mln zł ze sprzedaży 58 mln akcji nowej emisji, stanowiących 8,3 proc. akcji w podwyższonym kapitale Spółki. Papiery wartościowe PPG zostały objęte przez profesjonalnych inwestorów finansowych, w tym wiodący polski fundusz inwestycyjny. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie działalności Spółki.

– Pozyskane od inwestorów środki zamierzamy przeznaczyć na finansowanie rozwoju Spółki. Obok obecnie posiadanych projektów deweloperskich aktywnie badamy rynek pod kątem nowych przedsięwzięć, na których będziemy mogli uzyskać ponadnormatywny zwrot na kapitale w krótszym czasie niż na będących już z posiadaniu Spółki strategicznych projektach – analizuje Marcin Wróbel, Prezes Zarządu PPG.

Platinum PropertiesGroup realizuje dziś dwie inwestycje deweloperskie – projekt osiedla mieszkaniowego w Rosji oraz budynku biurowego w Poznaniu. Oba projekty znajdują się w fazie uzyskiwania pozwoleń administracyjnych odpowiadających założeniom biznesowych Spółki. – Procesy administracyjne dla obu projektów, w szczególności uzyskiwanie niezbędnych zgód dla inwestycji realizowanej w miejscowości Łobnia w obwodzie moskiewskim, trwają dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. W związku z powyższym, obok intensywnych prac nad tymi projektami, w najbliższych miesiącach będziemy starać się pozyskać do portfolio Spółki nowe projekty deweloperskie, których realizacja będzie możliwa w możliwie krótkim czasie, gwarantującym szybszą rotację kapitału przy zachowaniu atrakcyjnego zwrotu na zainwestowanym kapitale – informuje Marcin Wróbel.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×