Tu jesteś:

Structure Capital planuje inwestycję hotelową w Poznaniu

Structure Capital S.A., zamknięty fundusz private equity, skoncentrowany na kompleksowym rozwoju nieruchomości w centrach największych polskich miast, kupił kolejną inwestycję w centrum Poznania. Fundusz został właścicielem już trzeciej działki w Śródmieściu - wcześniej nabył budynki przy ulicy Podgórnej 7 i 9, gdzie realizuje projekt Nowa Podgórna. 

Narożnikowa działka o powierzchni 1400 mkw. przy ulicy Zielonej 4, naprzeciwko Parku Fryderyka Chopina i Fary Poznańskiej, zaliczanej do najbardziej okazałych barokowych budowli sakralnych w Polsce, jest kolejną nieruchomością zakupioną przez Fundusz od Archidiecezji Poznańskiej. Ponadto w pobliżu znajduje się Plac Bernardyński, stanowiący popularny targ warzywno-owocowy.

Inwestujemy tutaj, ponieważ Poznań ma jedne z najlepszych w Polsce wyników makroekonomicznych i jeszcze lepsze prognozy. Ponadto miasto to oceniamy jako silną metropolię,  a Structure Capital widzi największy potencjał rozwoju przede wszystkim w Śródmieściu. Do 2020 r. w samym tylko centrum miasta chcemy powiększyć nasz portfel nieruchomości 4-5-krotnie. – komentuje Alan Szawarski, Prezes Zarządu Structure Capital.

Inwestor przy ulicy Zielonej 4 planuje zbudować hotel z garażem podziemnym. Obecnie trwają prace nad złożeniem wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×