Tu jesteś:

Strabag zrealizował wartą 35 mln zł inwestycję w Łodzi

Fabryka Inżynierów, Łódź

Fabryka Inżynierów XXI wieku - nowa siedziba Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej wybudowana przez Strabag została otwarta podczas inauguracji roku akademickiego w 2013/ 2014. Wartość realizowanego przez 2,5 roku kontraktu to 35 mln zł.

Inwestycja zrealizowana została w ramach finansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zakres prac zrealizowanych przez firmę Strabag obejmował wybudowanie obiektu dydaktyczno laboratoryjnego wraz z rewitalizacją budynku szedowego oraz budowę infrastruktury towarzyszącej. Na ok. 9 tys. mkw. powierzchni użytkowej powstały sale wykładowe i seminaryjne, hala technologiczna, pracownie dydaktyczne i informatyczne oraz specjalistyczne laboratoria ze sprzętem badawczym i wyposażeniem pozwalającym na naukę w oparciu o technologie informacyjno – komunikacyjne (ICT).

Fabryka Inżynierów powstała w miejscu XIX-wiecznej fabryki włókienniczej Rosenblatta w Łodzi. Po rewitalizacji, część hali dawnej fabryki z charakterystycznym dla zabudowy przemysłowej dachem szedowym, została wkomponowana w nowy obiekt. Z uwagi na jej zabytkowy charakter prace były wykonywane pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×