Tu jesteś:

Stary dworzec PKP w Poznaniu do wyburzenia. TriGranit zaczął negocjacje z PKP

Poznań City Center, inwestycja realizowana przez TriGranit wspólnie z PKP

Węgierski TriGranit w ubiegłym tygodniu przedstawił PKP koncepcję zagospodarowania terenu starego dworca w Poznaniu. Stary obiekt ma zostać wyburzony, a w jego miejsce powstanie 5 lub 6-kondygnacyjny budynek z funkcjami biurowymi i hotelowym. Negocjacje ruszyły.

– W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy dokumentację projektową z kosztorysem, która naszym zdaniem jest najbliższa realizacji. Teraz kilka miesięcy potrwają jeszcze negocjacje, uzupełnianie dokumentów, ustalanie szczegółów, etc., ale jesteśmy naprawdę dobrej myśli – informuje Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranitu. Węgierski deweloper wspólnie z PKP kończy właśnie budowę kompleksu Poznań City Center, który ma zostać otwarty jesienią. Jednak do zagospodarowania jest jeszcze teren starego dworca kolejowego i kawałek gruntu pomiędzy torami. Firma ma pierwszeństwo w tym etapie i chce z niego skorzystać. Liczy na kontynuację współpracy z kolejarzami. – Stary dworzec czeka najprawdopodobniej wyburzenie, bo na jego murach nie da się zrealizować żadnej nowoczesnej inwestycji. Nijak nie da się go zagospodarować. On z zewnątrz wydaje się prostopadłą bryłą, ale w środku jest podzielony mnóstwem dobudówek – mówi Przemysław Terlecki. Nowy obiekt będzie miał funkcje biurowo-hotelowe, w środku mają się również znaleźć sale konferencyjne. TriGranit nie chce na razie zdradzać kosztów inwestycji. – Budowa 5 albo 6-kondygacyjnego, nowoczesnego obiektu niemal w samym centrum miasta na pewno będzie poważnym finansowym przedsięwzięciem – mówi Terlecki. Według naszych informacji, przygotowania do inwestycji zajmą około dwóch lat, a budowa może ruszyć nie wcześniej niż w 2015 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×